Abone olduğumuz veritabanlarına Abone Olunan Veritabanları sayfamızdan ve COVID-19 Açık Erişim Kaynakları, Lebib Yalkın MevBank, Legaling, LİBDİS, Turcademy, Oxford Research Encyclopedias Veritabanlarına Deneme Veritabanları sayfamızdan erişebilirsiniz.

DENEME VERİ TABANLARI


KÜTÜPHANE DENEME VERİTABANLARI

 • İdealonline Süreli Yayın ve Tıp-Sağlık Bilimleri Veri Tabanları →  Tıp kitaplarını bir platform altında toplayan, kapsamlı bilgiye Türkçe kaynaklarda da ulaşılmasını sağlayan ve bunları okuyucuların hizmetine sunan veri tabanıdır. Aynı zamanda popüler ve akademik süreli yayınları bir platform altında toplayarak kapsamlı bilgiyi kullanıcıların hizmetine sunmaktadır.


 • Güncel İçerik Bilgileri:
 • 1200+ Süreli Yayın
 • 21.000+ Arşiv Sayısı
 • 165.000+ Tam metin makale
 • 505+ Türkçe Tıp Kitabı

  → 
  31.12.2023 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. 


 • HukukTürk Veri Tabanı  →  50.000 yeni içerikle, 1928’den günümüze yaklaşık 350.000 kaynakça, başta hukuk olmak üzere uluslararası ilişkiler, iktisat, işletme, siyasi bilimler, ekonomi ve kamu yönetimi gibi temel alanları kapsamakta ve %70’inin tam metin içeriklerine ulaşılabilmektedir. 
  31.12.2023 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.
   
  HukukTürk Veri Tabanı tanıtım videosu için tıklayınız.

 • LEGALING Hukuk Terimleri Veri Tabanı  →  İngilizce-Türkçe ve Türkçe-İngilizce hukuk terimleri tercümesinde “profesyoneller için, profesyoneller tarafından” hizmet veren, Türkiye’nin ilk İngilizce-Türkçe, Türkçe- İngilizce tam kapsamlı hukuk terimleri veritabanıdır. 
  15 Şubat 2024 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.


   Erişim 
  → Legaling veri tabanına erişim için üye girişi yapmaya veya kullanıcı oluşturmaya gerek bulunmamaktadır. Yalnızca kampüs ağına veya VPN/Ezproxy ağına bağlandıktan sonra, ana sayfada sağ üst köşede bulunan “Akademik” tuşuna basmak yeterlidir. Bu kapsamda Legaling veri tabanına erişim için faydalanabileceğiniz Erişim Kılavuzu’na ve tanıtım dokümanlarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

  Erişim Kılavuzu ve Tanıtım Dökümanları için tıklayınız.

 • Oxford Research Encyclopedias  → Afrika tarihi, Asya tarihi, İş ve yönetim, Ekonomi ve finans, Küresel toplum, Doğal afet bilimi, Nörobilim, Gezegen bilimi hakkında tam metin makalelere erişim sağlar.


EKUAL veri tabanlarında aynı anda tarayın


Gelişmiş Arama