TUBİTAK (COVID-19 Açık Erişim Kaynakları), AkademikSunum, ANKOS (COVID-19 Açık Erişim Kaynakları), Asos İndex, BMJ Best Practice, BMJ Learning, Complete Anatomy 2021, DataTurkey, De Gruyter, Elsevier Ders Kitapları, Enago Learn, HiperKitap, HukukTürk, IOP Publishing, JSTOR, Lexis-Nexis Covid Tracker, PressReader, Project Muse, ProQuest Coronavirus Research Database, ProQuest Research Companion, Sayısal Kitap, PubMed COVID-19, Taylor & Francis, Wiley Online, COVID-19 Araştırma Kaynakları, Oxford Research Encyclopedias Veritabanlarına Deneme Veritabanları sayfamızdan erişebilirsiniz.

Deneme Veritabanları


KÜTÜPHANE DENEME VERİTABANLARI

  • Lexpera (İçeriğinde mevzuat, içtihat, sözleşme örnekleri, tam metin hukuk kitapları, makaleler ve madde yorumları gibi literatür kaynaklarının olduğu hukuk veritabanıdır. 31.12.2020 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.)
  • Legal Online( Legal Yayıncılık tarafından bugüne kadar hukuk alanında yayınlanmış dergi ve elektronik kitaplara tam metin erişim sağlar. Legal Online içerisindeki “Online Kütüphane” ve “Legalbank” veri tabanlarında; hukuk kitapları ve dergileri, makaleler, içtihatlar, mevzuatlar, dilekçe ve belgeler, sapeler, farklı uzmanlık mevzuatı ve içtihat paketleri ve hukuki bilgiler yer alır.)
  • NEW! Complete Anatomy 2021 → (Vücuttaki tüm sistemlerin tamamının 3-D olarak görselleştirilerek detaylı olarak sunulduğu anatomik bir porttur. Veritabanı 30.11.2020 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.)
  • De Gruyter Dergi Koleksiyonu → (Sosyal bilimler, beşeri bilimler ve fen bilimlerinden pek çok disiplini kapsayan ve toplamda 450’den fazla dergiye erişim sunmaktadır. Veritabanı 30.11.2020 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.)
  • HiperKitap  → (İngilizce içerikli araştırmadan edebiyata, matematikten felsefeye, sanattan mühendisliğe kadar konu başlığına ait 20.000’den fazla E-kitaba ve ansiklopedi, atlas gibi danışma kaynaklarına erişim Sunmaktadır. Veritabanı 30.11.2020 tarihine Kadar deneme erişimine açılmıştır.)
  • HukukTürk → (TC Mevzuatı, Veritabanı Kanun maddeleri, tasnifli İçtihatlarını içeren hukuk veritabanıdır.)
  • JSTOR (Halk Sağlığı, Sosyoloji, Ekoloji, Bilim, Edebiyat, Felsefe, Siyaset gibi konulardaki dergilere erişim elde edilmektedir. Veritabanı 31.12.2020 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.)
  • Oxford Research Encyclopedias  → (Afrika tarihi, Asya tarihi, İş ve yönetim, Ekonomi ve finans, Küresel toplum, Doğal afet bilimi, Nörobilim, Gezegen bilimi hakkında tam metin makalelere erişim sağlar.)

COVID-19 Kaynakları


EKUAL veri tabanlarında aynı anda tarayın


Gelişmiş Arama