Abone olduğumuz veritabanlarına Abone Olunan Veritabanları sayfamızdan ve COVID-19 Açık Erişim Kaynakları, Lebib Yalkın MevBank, Legaling, LİBDİS, Turcademy, Oxford Research Encyclopedias Veritabanlarına Deneme Veritabanları sayfamızdan erişebilirsiniz.

ÖZEL KOLEKSİYON


Gül - Mehmet Arif Demirer Özel Koleksiyonu

Mehmet Arif Demirer 12 Aralık 1939 tarihinde doğdu. Cambridge Mühendislik Fakültesinden 1961 yılında Lisans, 1964 yılında İleri Mühendislik diplomaları ile mezun oldu. Mehmet Arif Demirer akademisyen, yazar ve siyasetçi kimliği ile tanınmaktadır.

16.000’e yakın tarih, siyaset, edebiyat, coğrafya, hukuk ve sanat konularında Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, Osmanlı Türkçesi, Arapça, Farsça ve Rusça dillerinde kitap, dergi ve gazetelerden oluşan Gül-Mehmet Arif Demirer Koleksiyonu, 2021 yılında Eğitim Dostları Vakfı aracılığıyla kütüphanemize bağışlanan değerli bir koleksiyondur. Ayrıca Sayın Demirer’in kaleme aldığı 67 kitabı ve pek çok makalesi, denemesi ve köşe yazısı da bu koleksiyonda yer almaktadır.

Koleksiyon, 08.30-20.00 saatleri arasında, kütüphaneci eşliğinde, koleksiyonun bulunduğu salonda hizmete sunulmaktadır. Koleksiyon kullanımı için özel kurallar uygulanmaktadır.

Telefon: +90 (312) 586 70 88

E-Posta: kutuphane@ufuk.edu.tr

Gül-Mehmet Arif Demirer Özel Koleksiyonuna erişebilirsiniz.

Gül-Mehmet Arif Demirer Özel Koleksiyonu Kullanım Kuralları


EKUAL veri tabanlarında aynı anda tarayın


Gelişmiş Arama