Hiperkitap --- MEDLINE Complete --- Oxford Research Encyclopedias --- Swisslex --- Political Science Complete --- ProQuest Central --- UpToDate Veritabanlarına Deneme Veritabanları sayfamızdan erişebilirsiniz.

Deneme Veri Tabanları


KÜTÜPHANE DENEME VERİTABANLARI

  • Hiperkitap → (15 Haziran 2019 tarihine kadar deneme erişimine açık olacaktır. Tarihten edebiyata, matematikten felsefeye, sanattan mühendisliğe birçok konu başlığı altında 17.000’den fazla e-kitaba ve atlas, sözlük, ansiklopedi gibi danışma kaynaklarına erişim sağlamaktadır.
  • MEDLINE Complete → (15 Haziran 2019 tarihine kadar deneme erişimine açık olacaktır. Öncelikli konu alanı tıp olmakla beraber eczacılık, hemşirelik, veterinerlik ve hasta bakımı yönetimi gibi ilgili alanlardaki en önde gelen dergilere tam metin erişim sağlamaktadır.)
  • Oxford Research Encyclopedias → (Afrika tarihi, Asya tarihi, İş ve yönetim, Ekonomi ve finans, Küresel toplum sağlığı, Doğal afet bilimi, Nörobilim, Gezegen bilimi hakkında tam metin makalelere erişim sağlamaktadır. )
  • Political Science Complete → (15 Haziran 2019 tarihine kadar deneme erişimine açık olacaktır. Hukuk, kamu politikası, karşılaştırmalı siyaset, sosyal bilimler, toplumsal cinsiyet, uluslararası ilişkiler, yönetim bilimleri gibi alanlarda en önemli dergilere, referans kitaplara, monograflara ve konferans raporlarına tam metin erişim sağlamaktadır.)
  • ProQuest Central → (10 Haziran 2019 tarihine kadar deneme erişimine açık olacaktır. İşletme, sağlık ve tıp, dil ve edebiyat, sosyal bilimler, eğitim, bilim ve teknoloji, sahne ve görsel sanatlar alanlarında binlerce bilimsel dergiye ve uluslararası gazetelere erişim sağlayan multidisipliner tam metin veri tabanıdır.)
  • UpToDate → (30 Nisan 2019 tarihine kadar deneme erişimine açık olacaktır. 25 uzmanlık alanında konu içerikleri sunan kanıta dayalı bir klinik karar destek sistemidir.)